Poradnik

Porady dla każdego

Bo warto odwiedzić biuro sprzedaży dewelopera. Czyli czego nie znajdziesz w sieci

Bo warto odwiedzić biuro sprzedaży dewelopera. Czyli czego nie znajdziesz w sieci

Jednym z trudniejszych tematów do przekazania w formie cyfrowej jest bardzo szczegółowa informacja na temat lokalizacji danej inwestycji. A przecież lokalizacja jest jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze nowego mieszkania. Dlatego też detale dotyczące otoczenia są niezmiernie ważne. W dzisiejszych czasach wydaje się, że wystarczy zajrzeć do Google Maps i wiemy już wszystko. Czy aby na pewno? A co w sytuacji, gdy w miejscu naszego upatrzonego lokum powstaje całe osiedle, które nie jest jeszcze uwzględnione na internetowych mapach? Wtedy pomocne są urzędowe plany i mapy, które deweloper zazwyczaj ma do swojej dyspozycji i może je udostępnić do wglądu Klientom. Ale po to trzeba wybrać się właśnie do biura sprzedaży. A czemu deweloper nie zamieścił tych planów i map na swojej stronie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Aby takie materiały pozostały czytelne musiałyby być w niezwykle wysokiej rozdzielczości, a to z kolei uczyni je praktycznie niemożliwymi do oglądania na monitorach komputerowych, o telefonach już nie wspominając. Ponadto, powiedzmy sobie szczerze, większości z nas takie mapy i plany niewiele mówią, potrzebujemy kogoś, kto nam objaśni co dany symbol, znak, kształt na mapie oznacza. Specjalista ds. sprzedaży w biurze dewelopera opatrzy nam tego typu dokumenty wyjaśnieniami i komentarzami.

Wizyta w biurze sprzedaży może stać się dla nas inspiracją. Często spotykamy się z sytuacją, gdy Klienci odpowiadając na pytania sprzedawców odkrywają, tak naprawdę swoje preferencje dotyczące przyszłego mieszkania. Taka rozmowa może zupełnie zmienić kryteria, jakimi Klient pokieruje się przy wyborze swojego M2. Doświadczeni sprzedawcy mieli do czynienia z setkami Klientów, i na pewno trafił im się już ktoś podobny do nas. Dzięki takiemu doświadczeniu mogą nam lepiej doradzić i spełnić nasze oczekiwania.

Jest jedna kwestia, która jest niemożliwa do zaprezentowania w Internecie. Jest to wachlarz odpowiedzi na przeróżne, zadawane przez Klientów pytania. Począwszy od pytań w stylu: „A co się stanie jeśli…?” poprze: „A gdybym chciał…?” aż po: „Jeśli się zdecydujemy to…?”. Na spotkaniu w biurze sprzedaży można przedstawić kontekst takiego pytania, a co za tym idzie, udzielić na nie sensowej i wyczerpującej odpowiedzi – zrobi to specjalista ds. sprzedaży. 

Online nie znajdziemy także treści związanych z umowami. Deweloperzy nie umieszczają ich z przyczyn formalno-prawnych oraz z powodu ochrony unikatowych treści przed konkurencją. Aby sprawdzić dokładnie jakie warunki będą nas obowiązywać, jakie mamy prawa a jakie obowiązki związane z konkretną umową deweloperską, powinniśmy wybrać się do biura sprzedaży. 

 

 

label

Firma Bryksy została wyróżniona Specjalną Nagrodą Złotego Sokoła 2022. Nagrodę Złotego Sokoła otrzymujemy nieprzerwanie od 2016 roku.

Zobacz więcej
Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2022
ukryj