Poradnik

Porady dla każdego

Czy inwestycja w nieruchomość to pewna lokata?

Przeznaczenie swoich środków finansowych na zakup nieruchomości to od zawsze była pewna inwestycja. Sytuacja ta nie zmieniła się i obecnie, pomimo, że świat wokół nas zmienił się i to diametralnie. Lokując swoje pieniądze w nieruchomości mamy poczucie stabilności, gdyż zatrzymujemy wartość zainwestowanego kapitału. Nasze pieniądze są bezpieczne.

Bezpieczne pieniądze, bezpieczna przyszłość

Skoro już jesteśmy przy bezpieczeństwie, to warto wziąć pod uwagę szeroki horyzont inwestycyjny. Jeśli przyjrzeć się danym z GUS, to wahania cen nieruchomości na przestrzeni lat są stosunkowo niewielkie, a zazwyczaj wykazują tendencję wzrostową. Zatem poziom ryzyka finansowego jest tu minimalny. Inwestycja w nieruchomości to jedna z najpewniejszych form lokowania oszczędności czy kapitału, którym dysponujemy. Popyt na nieruchomości jest duży i zawsze taki będzie. Zwłaszcza, gdy bierzemy pod uwagę miasta, które są dużymi ośrodkami akademickimi, jak Kraków. W Polsce mamy nieco ponad 1,2 mln studentów (do tego należy jeszcze dodać prawie 40 tyś. doktorantów) – lwia część z tej liczby przypada na miasto Kraka, gdzie mamy 22 uczelnie wyższe. Studenci muszą gdzieś mieszkać, zazwyczaj wynajmują mieszkania. W kwestii wynajmu mamy tu więc szerokie pole do popisu i uzyskania zwrotu z zainwestowanych w zakup nieruchomości pieniędzy. Wynajmując zakupioną nieruchomość gwarantujemy sobie comiesięczne wpływy – możemy zatem zarabiać na przepływie kapitałowym opartym na wynajmie lokalu lub mieszkania.

Po zakończeniu studiów duża część studentów zostaje w Krakowie – tu pracują, tu też szukają mieszkania dla siebie i dla rodziny. Wtedy jednak myślą już raczej o kupnie własnego M2. Warto zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat w Krakowie powstała rekordowa ilość powierzchni biurowych, która w szybkim tempie zapełniła się licznymi inwestorami. To z kolei stworzyło tysiące nowych miejsc pracy.

Obecnie wielu z nas zastanawia się, czy na starość będziemy mieli wypłacane środki emerytalne na takim poziome, które pozwolą nam godnie żyć. Analitycy przewidują, że może to być trudne do osiągnięcia. Dlatego tak ważne staje się zabezpieczenie własnej przyszłości. I tu znów wracamy do nieruchomości. Zakupione teraz mieszkanie w przyszłości pozwoli nam czerpać zysk z wynajmu, bądź jego sprzedaży. Lokata kapitału w nieruchomość to także troska o przyszłość naszych dzieci. Jeśli posiadamy mieszkanie, które przez lata przeznaczone było na wynajem to możemy je, w odpowiednim momencie przekazać dzieciom, gwarantując im tym lepszy start – bo będą miały własne mieszkanie lub będą mogły iść wytyczoną przez nas drogą i czerpać korzyści z wynajmu.

Nie strać swoich środków finansowych

Wielu z nas posiada przeróżne lokaty, na których na przestrzeni lat mieliśmy nadzieję zyskać. Przez dłuższy czas była to dobra forma ulokowania środków. Obecnie jednak nie wydaje się już ona tak intratna. Jeśli dokładnie przyjrzeć się sytuacji na rynku lokat bankowych to zysk, który otrzymamy po zakończeniu lokaty będzie niestety niższy niż jego równowartość w dniu zakładania. Winowajcą takiego stanu rzeczy jest inflacja. Według danych GUS inflacja w marcu 2020 roku wyniosła 4,6% w stosunku do poprzedniego roku. A to oznacza, że siła nabywcza pieniądza spada. Wynika z tego, że przy obecnej wysokości oprocentowania lokat niemożliwe jest aby zyskać na nich w przyszłości. Warto zatem przemyśleć ulokowanie umieszczonych tam środków np. w nieruchomościach.   

Teraz kupisz mieszkanie bez wychodzenia z domu

Dbając o dobro i zdrowie Klientów oraz aby ułatwić nabywcom wybór mieszkania Bryksy wprowadziło szereg rozwiązań, które bez wychodzenia z domu pozwalają kupić mieszkanie. Dzięki narzędziom do prowadzenia wideo rozmów, prezentacjom i zdalnym spotkaniom można odwiedzić Biuro Sprzedaży Bryksy siedząc na własnej kanapie. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zaprezentują niezbędne materiały, plany, rzuty mieszkań, pomogą w kontakcie z bankami i doradcami finansowymi  – wszystko tak, jakbyście Państwo spotkali się z nimi stacjonarnie w naszym Biurze Sprzedaży przy ul. Lipskiej 8. Warto zaznaczyć, że na bieżąco podpisujemy także umowy notarialne, zatem jeśli zechcecie procedować dalsze etapy zakupu mieszkania, to zrealizujemy to dla Was, oczywiście z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zdrowie naszych Klientów i pracowników jest dla nas priorytetem.

label

Firma Bryksy została wyróżniona Specjalną Nagrodą Złotego Sokoła 2022. Nagrodę Złotego Sokoła otrzymujemy nieprzerwanie od 2016 roku.

Zobacz więcej
Nagroda Specjalna Złotego Sokoła 2022
ukryj